Promicanje istine o Domovinskom ratu

U četvrtak 6. travnja 2017. svi učenici naše škole imali su priliku prisustvovati vrlo zanimljivom i edukativnom predavanju na temu Promicanje istine o Domovinskom ratu, popraćenom tematskom izložbom fotografija. Predavanje su održali pripadnici Udruge veterana specijalne policije Domovinskog rata "Barun" i Udruge specijalne policije iz Domovinskog rata "Ajkula".

Cilj predavanja bio je da se učenici zainteresiraju za istraživanje tog pozitivnog razdoblja hrvatske povijesti, kao i za kritičko propitivanje o njemu. Svojim izuzetno zanimljivim izlaganjima i sjećanjima iz rata branitelji su učenicima približili ozračje toga vremena te motive koji su pokretali hrvatske branitelje i stanovništvo na pružanje otpora bitno jačem neprijatelju. Učenicima su na jednostavan i njima jasan način govorili o razlozima uključivanja u Domovinski rat, o ratnoj svakodnevnici i teškoćama s kojima su se suočavali tijekom rata.

« Studeni 2017 »