Bili smo na Dodjeli „Godišnje nagrade za novinarske radove koji promiču vrijednosti obrazovanja"

PRAGMA – Dodjela „Godišnje nagrade za novinarske radove koji promiču vrijednosti obrazovanja“

Dodjela nagrada održala se u Zagrebu, u Kaptol Boutique centru, 16. ožujka 2018. Glasovalo se za: tiskani, radijski i TV prilog.

Svi prilozi su podizali vidljivost obrazovnih tema u javnosti. Čak je i AZOO smatrala da je to poželjno i dala je pozitivno mišljenje za provedbu natjecanja. Naglašen je značaj medija u provedbi obrazovanja, te važnost kritičkog promišljanja o medijskim sadržajima i kriterijima prema kojima će radovi biti izabrani.

U glasovanju su sudjelovali učenici drugog i trećih razreda, te nekoliko roditelja. Od tri odabrana priloga, dva su priloga i nagrađena što dokazuje da su naši učenici vrijedni u promišljanju kvalitete medijskih sadržaja.

Nagrađeni radovi su:

U kategoriji za najbolji tiskani/online prilog: „Nismo svi isti-o „drugačijima“ i odbacivanju predrasuda.

U kategoriji za najbolji radijski prilog: "Sva čuda prijateljstva"

U kategoriji za najbolji TV prilog: „Bez krova nad glavom student položio ispite“

Četiri su učenika 2.a razreda, u pratnji razrednice Anice Mršulja, prisustvovali dodjeli nagrada: Filip Burazer, Robert Bura, Mateo Grgurić i Luka Hajdaraj.

« Srpanj 2018 »